top of page

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Taraflar

1.1. Satıcı

Unvan: Goya Bitkisel Ürünler Ltd. Şti.

Adres: Gökova Mah. İstiklal Cad. No:21 Ula Muğla

Vergi Dairesi: Ula VD 396 119 6053

Mersis No: 0396119605300001

Telefon: 0252 246 6161

E-posta: info@goyabotanicals.com

1.2. Alıcı

Ad-Soyad/TCKN:

Adres:

Telefon:

E-posta:

 

2. Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşme, yukarıda bilgileri bulunan Alıcı’nın, Satıcı tarafından işletilmekte olan www.goyabotanicals.com web sitesi (Web Sitesi) üzerinden yapmış olduğu ürün ve hizmetlerin satışı ve ürünlerin teslimatı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini belirler.

Web Sitesi’nin ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

3. Sözleşme Konusu Ürün, Ödeme ve Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Alıcı aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olduğunu taahhüt eder. Bu bilgilerin yanlış veya eksik olması nedeniyle doğabilecek zararlardan Alıcı sorumludur.

 

Alınan Ürün /Ürünler

Adı, kodu :  … adet

Toplam Satış Bedeli : …. -TL

Ödeme Şekli: Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)

Teslim Edilecek Kişi:

Telefon:

Teslim Edilecek Adres:

Fatura Edilecek Kişi/Kurum:

Fatura Adresi:

Vergi Dairesi:

Kargo Ücreti: … -TL

 

4. Sözleşme Tarihi

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../…. tarihidir.

 

5. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

18 (onsekiz) yaşından küçük kişiler Web Sitesi’nden alışveriş yapamaz. Aksi durumunda doğabilecek zararlardan Satıcı sorumlu değildir.

Satıcı, Web Sitesi sisteminden, yazılım altyapıından, tasarımından veya yasadışı yollarla yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu değildir. Bu tür hatalar nedeniyle Alıcı Satıcı’dan hak iddiasında bulunamaz.

Web Sitesi’nden sadece kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı andır.

 

6. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

Alıcı, sipariş vermekle birlikte işbu sözleşme hükümlerinin tamamını, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri eksiksiz yerine getirmeyi ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

Alıcı, Web Sitesi üzerinden Satıcı’nın, unvan, adres, telefon ve diğer bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları gibi satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkının hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar, sipariş ve ödeme koşulların, ürün kullanım talimatların, olası durumlara karşı alınan tedbirler, ve yapılan uyarılar konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

 

7. Sipariş

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce Alıcı’ya sipariş onay e-postası gönderilir. Sipariş onay e-postası gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) Satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu veya kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler Alıcı’ya sözleşmede belirttiği iletişim bilgileri kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse Alıcı’dan bankası ile görüşmesi istenebilir.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda Alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda Alıcı’ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da Alıcı’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde Alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda Alıcı Satıcı’dan herhangi bir maddi ve manevi zarar talebinde bulunamaz.

Satıcı gerekli gördüğü durumlarda, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Satıcı siparişte sorun tespit ettiği durumlarda Alıcı’nın vermiş olduğu telefon ve e-posta adreslerinden Alıcı’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. Alıcı’nın bu süre zarfında Satıcı ile iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde Alıcı’dan herhangi bir cevap alınamazsa Satıcı siparişi iptal eder.

 

8. Ödeme

Web Sitesi’nde kredi kartı ve havale ile sipariş imkanları sunulmuştur.

Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

Alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve Alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Havale veya EFT yaparken gönderen bilgilerinin fatura bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

 

9. Teslimat

Ürün/ürünler Satıcı’nın anlaşmalı olduğu kargo ile Alıcı’nın adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş onayını ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcı’ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı Alıcı Satıcı’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcı’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Satıcı sorumlu değildir.

Kargo paketiniz zarar görmesi durumunda, zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol etme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini Alıcı’nın sorumluluğundadır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Satıcı’ya bildirilmelidir.

 

10. Ürün İade ve Cayma Hakkı

Alıcı ürünü/ürünleri teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının ürün/ürünler ile birlikte teslim edilen faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte Satıcı’ya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir. Cayma hakkı süresi Alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcı’nın istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

Alıcı’nın cayma hakkını kullanması halinde Satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürün/ürünler ile birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli Alıcı’ya iade edecektir.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün Alıcı’ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak Satıcı’ya iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, Satıcı tarafından Alıcı’ya iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile Alıcı adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla Satıcı’ya ulaştırmalıdır. Satıcı’ya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de Alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarı, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Alıcı’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve Alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi veya banka kartı ile alınmış ürün/ürünlerin iadesi durumunda Satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz.

11. Gizlilik

Alıcı tarafından işbu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile Satıcı’ya bildirdiği bilgiler Satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde Satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Kredi kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz. Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Alıcı’ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri Alıcı’ya onayı sonrasında gönderilebilir.

 

12. Mücbir Sebep

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, salgın hastalık, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Muğla Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/…

bottom of page